Mladá Boleslav

XIII. OLDTIMER BOHEMIA RALLY + I. YOUNGTIMER BOHEMIA RALLY

XIII. OLDTIMER BOHEMIA RALLY + I. YOUNGTIMER BOHEMIA RALLY
Oldtimer Bohemia Rally se ve dnech 15. - 17. 9. 2022 uskutečnila v Mladé Boleslavi již potřinácté.
Premiéru měla letos Youngtimer Bohemia Rally, zatímco Setkání osobností motorsportu se konalo potřetí. 
Ve čtvrtek 15.09.2022 v odpoledních hodinách i přes nepřízeň počasí vyrazilo 85 posádek do první etapy třídenního závodu Oldtimer a Youngtimer Bohemia Rally 2022.
Závod startoval u Domu kultury v Mladé Boleslavi a skládal se z pěti etap, které závodníky zavedly nejen po okolí Mladé Boleslavi, ale i do Milovic a Doks.
První etapa startovala ve čtvrtek v 15 hodin, kdy náměstek primátora města Mladá Boleslav, pan Jiří Bouška, odstartoval první vozidlo do závodu.
Tomuto předcházeli, již od osmé hodiny ranní technické a dokumentové přejímky všech vozidel, a také slavnostní zahájení a rozprava s posádkami.
Vše za dohledu delegáta světové automobilové federace FIVA, kterým letos byl Ralf Stamm z Německa. 
Druhá etapa poté začínala v pátek v 8.30 hodin ráno a všechny zavedla z Mladé Boleslavi do Doks.
Třetí, odpolední páteční, je z Doks přivedla zpět do Mladé Boleslavi.
Páteční večer potom přišlo na řadu i III. Setkání osobností motorsportu, i když ono vlastně začalo již odpoledne, protože díky vstřícnosti společnosti Škoda Auto, 
generálního partnera rally, se účastníci setkání podívali do nových prostor motorsportu Škoda v Řepově, poté si prohlédli dojíždějící vozidla před Domem kultury
a večer pak společně strávili při velmi srdečném posezení s bohatým doprovodným programem.
Pořadatelé jim za účast poděkovali speciální, pro tuto příležitost ručně vyráběnou upomínkovou plaketou.
Čtvrtá etapa, v sobotu ráno směřovala od Domu kultury na náměstí před radnicí v Milovicích, a ta poslední, pátá, opět z Milovic zpět do Mladé Boleslavi.
Na cestě je mimo krásné scenérie Středočeského kraje, čekaly i zajímavé úkoly.
Závodníci dostali pro každou etapu itinerář, s jehož pomocí se všem úspěšně podařilo najít cestu do cíle. 
Mezi českými posádkami se tu objevili i zahraniční z Německa, Itálie a Bulharska. 
Nejvzdálenější posádka k nám jela po vlastní ose cca 1298 km, a to z Itálie.
Nejstarším automobilem byl pro tento ročník dvoudveřový, čtyřmístný Peugeot 201, který vznikl ve Francii roku 1929. (obrázek 004)
I když počasí letos nepřálo tolik, jako v předchozích letech, naprostá většina posádek se dostala do cíle, po zhruba 350 km trati v pořádku a s úsměvem na rtech.
Stejnou náladu měl i delegát FIVA pan Ralf Stamm, který ve své závěrečné řeči, v sobotu 17.9.2022, od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury, zhodnotil rally
jako perfektně a precizně připravenou, a popřál organizačnímu týmu vše nejlepší do dalších ročníků.
Určitě se tedy sluší pořadatelskému týmu za odvedenou práci poděkovat, stejně tak, jako je třeba poděkovat i partnerům a sponzorům celé akce,
tedy generálnímu partnerovi rally, společnosti Škoda Auto, dealerovi vozů Škoda v Mladé Boleslavi, společnosti Laureta Auto a.s., statutárnímu městu Mladá Boleslav, 
Středočeskému kraji, Generali České pojišťovně, společnosti 4Rally Team s.r.o., společnosti Kofola, stejně tak, jako městům Doksy a Milovice.   
A tak si přejme, abychom v ulicích města a jeho okolí viděli tyto nádherné automobilové a motocyklové skvosty i při ročníku příštím, v září 2023.

Zpět